• بارها تماس هایی از هم میهنان عزیز دریافت کرده ایم مبنی بر اینکه تقاضای ویزایشان بنا به دلایل متعددی دچار مشکل شده که در نهایت یا منجر به مردودی تقاضا شده و یا به علت وارد کردن اطلاعات نادرست و غیر واقعی و در مواقعی مدرک سازی و یا وعده ویزای تضمینی ( که در قوانین مهاجرت کانادا جرم تلقی می شود ) منجر به ممنوع الورود شدن متقاضی به کانادا گردیده که این اتفاق عمدتا” از سوی عده ای سودجو که عاری از تخصص و دانش لازم برای انجام کار هستند و همچنین قانون شکنانی که هیچ گونه مجوزی از سوی اداره مهاجرت کانادا برای چنین اموری ندارند انجام می شود و بدیعی است درصورت آگاهی اداره مهاجرت کانادا از چنین اقدامی ممکن است تقاضای شما دچار مشکل شده و هرگز قابل پیگیری نخواهد بود. لذا اکیدا” توصیه می شود از سپردن هر گونه امور ویزا به آژانس های هواپیمایی و یا شرکت های اینچنینی که بدون مجوز و با وعده ویزای تضمینی اقدام به اخذ مبالغی گاها”کلان از متقاضیان می نمایند خودداری کنید. طبق قوانین کانادا تنها وکلا و مشاورین مهاجرتی که عضو شورای مهاجرین کانادا ((ICCRC هستند می توانند به عنوان نماینده قانونی شما برای اخذ هر گونه ویزا اقدام نمایند و به طبع آن پرونده شما را دنبال نمایند.
  • پیگیری دلایل مردودی تقاضای ویزا: GCMS-Note

سیستم یکپارچه ای است که افسران مهاجرت در IRCC جهت پردازش و بررسی تمام درخواست های مهاجرت و ویزا استفاده میکنند. تمامی اظهار نظرها و دلایلی را که منجر به پذیرش و یا مردودی تقاضای متقاضیان می شود را در این سیستم ثبت می کردند.

چنانچه تقاضای ویزا و مهاجرت شما مردود شده و علاقمند هستید به آنچه افسر مهاجرت در مورد پرونده شما ثبت کرده و دلایل اصلی که تقاضای شما مردود شده را به صورت جامع و کامل دسترسی پیدا کنید می توانید از طریق GCMS این مهم را محقق ساخته تا بتوانید با تدابیر جدید و مناسبتری نسبت به اخذ ویزای مجدد اقدام نمائید.