کنسل شدن ۱۶۰۰۰ پرونده نیروی متخصص استان کبک

📣📣📣کبک ۱۶۰۰۰ پرونده به تعلیق درآمده برنامه نیروی متخصص این استان را کنسل کرد.

📣دولت این استان اظهار داشته که این حرکت بحث برانگیز، باعث خواهد شد که مهاجران را بهتر بتوان با نیاز بازار کار کبک هماهنگ کرد و هدف این لایحه را موفقیت بیشتر مهاجران در بازار کار کبک عنوان کرده است.

📣لایحه شماره ۹ که در ماه فوریه معرفی شد، پیشنهاد لغو ۱۸۰۰۰ پرونده نیروی متخصص کبک (که قبل از تاریخ ۲ آگست ۲۰۱۸ ارسال شده بودند) را داده بود. اما به دستور دادگاه عالی کبک تا زمان رای مجلس ملی، بررسی پرونده ها ادامه یافت و در این مدت تعداد ۲۰۰۰ پرونده بررسی شد که از میان آنها ۲۵۸ پرونده تائید شدند.

📣تا قبل از تاریخ ۲ آگست ۲۰۱۸ ، پرونده های برنامه نیروی متخصص کبک براساس زمان ارسال بررسی می شدند؛ به این ترتیب که پرونده هایی که زودتر ارسال شده بودند، زودتر بررسی می شدند. طبق اظهارات دولت کبک، این روش پاسخگوی نیازهای واقعی کارفرماها نبود؛ اما سیستم آنلاین جدید این امکان را به دولت کبک می دهد که بتواند کاندیداها را بر اساس ویژگیهای ذکر شده (تحصیلات، سابقه کار، دانش زبانی، و …) در تقاضانامه های اظهار تمایلشان انتخاب کند.

📣کبک اعلام کرد که متقاضیانی که پرونده شان کنسل شده، می توانند تقاضانامه اظهار تمایل خود را از طریق پورتال آنلاین اریما ارسال کنند.

📣همچنین طبق اصلاحاتی که در برنامه نیروی متخصص کبک انجام شده، پذیرش مهاجران امسال این استان، به میزان ۲۰٪ کاهش خواهد یافت. این موضوع با تصمیم دیگر استانها مبنی بر افزایش جذب مهاجر، کاملا مغایرت دارد. ‌

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *